СВІТ ОСВІТИ ТА КУЛЬТУРИ : екскурсія здобувачів освіти гімназії "Сузір'я - 19" до музеїв Олександрійського педагогічного коледжу

 В Олександрійському педагогічному фаховому коледжі імені В.О. Сухомлинського 28 жовтня здобувачі освіти 9-А класу гімназії "Сузір'я - 19" Олександрійської міської ради Кіровоградської області разом із класним керівником Решетняк О.Д. відвідали музеї В.О. Сухомлинського Олександрійського педагогічного фахового коледжу в напрямі профорієнтаційної програми освітнього закладу. 

Під час екскурсії до музею Василя Сухомлинського учні дізналися про життєвий та професійний шлях видатного Педагога, особливості його педагогічної системи, педагогічні підходи та досягнення, які зробили значний внесок у розвиток освіти в Україні.
Довідалися про творчий підхід В.О. Сухомлинського до виховання молоді, про його новаторські методи та принципи гуманістичної педагогіки які окреслили  важливість його ідей у сучасній педагогіці.
Ця екскурсія стала не тільки джерелом натхнення для здобувачів освіти, але й допомогла їм краще зрозуміти професійні перспективи та роль педагога в суспільстві. 

Екскурсія до етнографічного музею українського народу коледжу занурила присутніх у безмежний світ української історії та національного мистецтва. 


Це була можливість глибше пізнати українську культуру, традиції, побут, одяг та ремесла наших предків. Експозиції музею насичені цікавими експонатами, починаючи від стародавнього одягу та прикрас до знарядь праці й предметів побуту.
Викладач соціально-економічних дисциплін Мендіковська Л.І. розповіла захоплюючі історії про кожен експонат, підкреслюючи особливості українського національного характеру та традицій різних регіонів. 
Загалом, екскурсії до етнографічного музею та музею В.О. Сухомлинського виявилися не лише пізнавальними, а й надихаючими щодо популяризації професії педагога як основоположника майбутнього України.




ЗАДОВОЛЕННЯ ЗАПИТІВ ТА ІНТЕРЕСІВ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

 




З метою задоволення запитів та інтересів здобувачів освіти Олександрійського педагогічного фахового коледжу імені В.О.Сухомлинського  у напрямі дослідницької діяльності історичного характеру, студентами випускних курсів спеціальності 013 Початкова освіта, 012 Дошкільна освіта, представлено ряд творчих робіт - статей, для участі у Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції для студентів та молодих науковців "Вивчення та впровадження ідей Василя Сухомлинського в практику сьогодення" 09 жовтня 2024 року на базі Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка:

Костюкова Анна

Здобувачка освіти четвертого курсу фахової передвищої освіти, спеціальність 013 Початкова освіта. Олександрійський педагогічний фаховий коледж імені Василя Олександровича Сухомлинського, місто Олександрія. 

Науковий керівник: директор, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист А. В. Литвин.

ЦІННІСНІ ОРІЄНТИРИ СПАДЩИНИ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО  В СУЧАСНОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ


Лантух Дарія

Здобувачка освіти четвертого курсу фахової передвищої освіти за спеціальністю 013 Початкова освіта. Олександрійський педагогічний фаховий коледж імені Василя Олександровича Сухомлинського, місто Олександрія. 

Науковий керівник – заступник директора з навчальної роботи, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист Л. Є. Максімова.

СУЧАСНІ МОЖЛИВОСТІ  ВПРОВАДЖЕННЯ СПАДЩИНИВ. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бут Анна

Здобувачка освіти другого курсу спеціальності 012 "Дошкільна освіта" фахової передвищої освіти Олександрійського педагогічного фахового коледжу імені Василя Олександровича Сухомлинського, місто Олександрія. 

Науковий керівник - голова циклової комісії психолого-педагогічних дисциплін та методик навчання, викладач найвищої кваліфікаційної категорії, викладач педагогіки, викладач-методист Олександрійського педагогічного фахового коледжу імені В.О.Сухомлинського, О.О. Бикова.

ГУМАНІЗМ ВИХОВАННЯ У СПАДЩИНІ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Роботу у напрямі "Втілення ідей В.О.Сухомлинського в процес дошкільної, початкової та повної загальної середньої освіти" в коледжі висвітлила Анастасія Слободніченко, завідувач навчально-практичної підготовки.

Участь у конференції, що фокусується на спадщині В.О. Сухомлинського, надає унікальну можливість глибше вивчити педагогічні підходи цього видатного українського педагога. Сучасні освітні запити і потреби здобувачів освіти вимагають адаптації інструментів навчання до вимог часу, і спадщина Сухомлинського може стати важливим джерелом для розв’язання таких задач. Конференція дозволить інтегрувати його ідеї в освітній процес таким чином, щоб задовольнити інтереси сучасних здобувачів освіти. Основна мета участі – дослідити та обговорити можливості застосування педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського для задоволення освітніх запитів та інтересів здобувачів освіти в сучасних умовах. 

Педагогічні ідеї Сухомлинського, такі як гуманізм, індивідуалізація навчання, творче виховання і соціалізація, залишаються актуальними і можуть бути успішно інтегровані в освітній процес.

Участь у конференції, присвяченій спадщині В.О. Сухомлинського, є унікальною можливістю для педагогів, науковців та освітян розглянути, як педагогічні принципи Сухомлинського можуть задовольнити сучасні запити та інтереси здобувачів освіти. Це не лише сприяє підвищенню якості освіти, але й дозволяє краще зрозуміти потреби здобувачів освіти, створюючи інноваційне освітнє середовище на основі перевірених гуманістичних ідей.

СТЕЖИНАМИ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО ТИЖНЯ

 


В Олександрійському педагогічному фаховому коледжі імені В.О. Сухомлинського з 30.09.2024 р. по 07.10.2024 р. тривала декада циклової комісії викладачів психолого-педагогічних дисциплін та методик навчання. Члени комісії, висловлюють щиру вдячність Директору освітнього закладу – Анатолію Литвину, за мудрість та раціоналізм; заступнику директора з навчальної роботи – Літті Максімовій, за підтримку та координацію.


 Цей плідний і насичений тиждень став справжнім джерелом новаторських та корисних педагогічних надбань (Олена Бикова). Кожен день був переповнений натхненними, творчими та креативними зустрічами (Вадим Ткаченко), глибокими аналітичними обговореннями та яскравими відкриттями у сфері педагогічної діяльності (Літта Максімова). Учасники мали можливість ознайомитися з прогресивними методиками та актуальними техніками, що стали важливим інструментом для розвитку їх професійної педагогічної компетентності.

Цікаві інтерактивні завдання (Яніна Васильчак), тренінги (Анастасія Слободніченко), квести (Ангеліна Полтава.), воркшоп (Марія Нікітіна.). педагогічна дія (Олена Тарасенко) дозволили відкрити нові, нестандартні підходи до навчання, а змістовні дискусії (Неля Шевченко), екскурсії на базах практики (Віктор Косенко)  підкреслили актуальні педагогічні тенденції. Завдяки насиченій програмі тижня, здобувачі освіти змогли отримати безцінний досвід, який сприятиме покращенню якості освітнього процесу в коледжі та вихованню обдарованих і здібних студентів. Тиждень виявився не лише продуктивним, але й емоційно зарядженим, сповненим нових педагогічних ідей, що забезпечать подальший розвиток та вдосконалення педагогічної майстерності майбутніх фахівців системи освіти.

https://drive.google.com/file/d/1sVjgsyACIwYj7w0m4ZG9o8IfQ8bez1xs/view?usp=sharing

Нехай мудрість педагогіки та психології  завжди залишаються світлом на нашому професійному шляху, у формуванні фахівців системи освіти України!

 

Тільки в єдності – сила України!

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ДЕКАДИ


В Олександрійському педагогічному фаховому коледжі імені В.О.Сухомлинського, тиждень педагогіки та психології був наповнений різноманітними й цікавими заходами. Програма декади передбачала для викладачів та здобувачів освіти коледжу різні локації насиченими глибоким змістом роботи. 



Кожен день тижня декади підпорядкований інтерактивній технології «живого вісника» під назвою «Педагогічний івент» до створення кожної сторінки якого залучалась педагогічна та студентська спільнота. Підсумками спільної роботи - є сторінки вісника які мали свою унікальну назву: понеділок - «Моя професія – педагог», вівторок – «Теоретична складова освітньої діяльності», середа – «Практична складова освітньої діяльності», четвер - «Родзинки сучасного педагога», п’ятниця - «Компетентнісний підхід до освітньої діяльності»,  що  вміщували теоретичні цікавинки, обгрунтування та доведення педагогічних явищ, до унаочнення яких проявляв творчість кожен бажаючий. 



Логічний зв’язок кожної сторінки є важливою і невід’ємною частиною педагогічного вісника, метою створення якого, було вкотре привернути увагу до основ освітнього процесу, особистості сучасного педагога, визначивши яким саме має бути сучасний, ефективний, творчий, креативний педагог, якими якостями та компетентностями він має володіти, окресливши його роль у сучасному суспільстві.



ІНТЕРАКТИВНІ ТЕХНІКИ

 


В Олександрійському педагогічному фаховому коледжі імені В.О.Сухомлинського, в ході декади циклової комісії викладачів психолого-педагогічних дисциплін та методик навчання, протягом тижня використана інтерактивна техніка "живого вісника" . 


Концепція "живого вісника" - "Педагогічний івент" реалізована на принципах студентоцентризму, науковості, наочності та через складові сторінки за днями тижня, які були підпорядковані згідно назви стратегії сторінки. До наповнення змісту, унаочнення кожної сторінки протягом дня, були залучені здобувачі освіти коледжу, відповідно до студентської дослідницької діяльності, під керівництвом викладачів циклової комісії психолого-педагогічних дисциплін. Дана концепція спрямована на формування теоретичних знань здобувачів освіти, розширення світогляду, формування педагогічної майстерності майбутніх фахівців на основі компетентнісного підходу, взаємодопомоги у процесі взаємодії в спільноті. 



Результати проведеної роботи визначають підвищення інтересу, з боку здобувачів освіти до урізноманітнення педагогічної діяльності на основі теорії, практики, творчості, креативності та нестандартного підходу.








ПЕДАГОГІЧНИЙ ПЕРФОРМАНС УСПІШНИХ І ЩАСЛИВИХ ЛЮДЕЙ

 


03.10.2024 року в Олександрівському педагогічному фаховому коледжі імені В.О.Сухомлинського в ході предметної декади психолого-педагогічнийх дисциплін проведено для педагогічного колективу коледжу  методичний захід  на тему: "Педагогічний перформанс успішних і щасливих людей"
 

Мета педагогічного перформансу успішних і щасливих людей, полягає в гармонійному саморозвитку педагогічного працівника через основи освіти та виховання, які сприяють не лише досягненню успіху, але й щастя в житті. Успішність і щастя в цьому контексті взаємопов'язані, тому що людина, яка є успішною в професійному житті є прикладом для наслідування в освіті.


Основні напрями педагогічного перформансу:

  1. Занурення у всебічний розвиток особистості – це означає розвивати як інтелектуальні здібності, так і емоційний інтелект, моральні якості та соціальні навички. Такий підхід сприяє гармонійному життю, де успіх не є однобічним (наприклад, лише професійним). 


  2. Визначення життєвих цінностей – педагогіка успішних і щасливих людей акцентує увагу на вихованні таких важливих якостей, як відповідальність, емпатія, доброта, повага до себе та інших. Це формує внутрішню гармонію, яка є основою щасливого життя. 


  3. Розкриття критичного мислення та творчості – важливо, щоб людина вміла самостійно мислити, аналізувати ситуації, знаходити рішення проблем і проявляти креативність. Це робить її більш гнучкою у вирішенні життєвих завдань і сприяє як успішності, так і задоволенню від життя. 


  4. Пошук балансу між кар'єрою та особистим життям – навчити людину гармонійно поєднувати роботу, родину, хобі та відпочинок, не жертвуючи одним аспектом життя заради іншого. 


  5. Підтримка внутрішньої мотивації – виховання успішних і щасливих людей зосереджується на тому, щоб навчити учнів шукати мотивацію всередині себе, а не покладатися лише на зовнішні стимули. Це важливо для довготривалого відчуття задоволення і щастя. 


Для реалізації запланованих результатів були використано ряд технік: асоціативна матриця, інтелектуальна розминка, інформаційний бліц, паралельна реальність, ...і один у полі воїн, шлях до успіху, психологічний комформ, технології розкриття професійних мрій, обрис успіху і щастя.





Отже, педагогічний перформанс успішних і щасливих людей полягає у підтримці цілісної особистості педагога, яка живе гармонійно, відчуваючи себе щасливою та реалізованою в педагогічній професії і у різних сферах життя. 



https://drive.google.com/file/d/1KYGVkhdQrRHLLwcQazh62eynDh07qWrA/view?usp=sharing





МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я ОСНОВА УСПІШНОГО НАВЧАННЯ

 

Психологічний практикум для студентів

- Хвилини впевненості -

«Техніки сучасного часу»

Протягом дня 2 жовтня під час декади психолого-педагогічних дисциплін в Олександрійському педагогічному фаховому коледжі ім. В.О.Сухомлинського практичним психологом Яніною Васильчак був проведений психологічний практикум для студентів "Хвилини впевненості" під гаслом «Техніки сучасного часу». Особливо активну участь взяли здобувачі освіти 40 групи (керівник групи: Анастасія Слободніченко) та 210 групи (керівник групи: Олена Бикова) спеціальності 012 Дошкільна освіта.

Під час заходу студенти змогли дізнатися про таке поняття як впевненість, її характерні ознаки, вербальні й невербальні вияви впевненості й невпевненості. Змогли виконати різні вправи спрямовані на розвиток особистої впевненості.

Серед них найцікавіші були: візуалізація успіху, афірмації, дихальні практики, фізична активність, техніка "Скринька досягнень", вправа "Карниз", "Дзеркало".

Цікаві запропоновані техніки було рекомендовано впровадити в щоденне життя студентів для підвищення рівня впевненості та загального психологічного стану. Дбаємо про ментальне здоровя разом.





ПРАКТИЧНА СКЛАДОВА ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

Екскурсоводи:  Вадим ТКАЧЕНКО

Марія НІКІТІНА

Лідія МІНДІКОВСЬКА

 

Олександрійський педагогічний фаховий коледж імені В.О. Сухомлинського під час предметно-методичної  декади циклової комісії викладачів психолого-педагогічних дисциплін та методик навчання, радо зустрічав  учнів 3 та 4 класів Гімназії № 6 Олександрійської міської ради Кіровоградської області.

Зустріч із педагогічним та учнівськими колективами була проведена поруч композиційної скульптури «В.О. Сухомлинський та діти» яка розміщена на території освітнього закладу, з якої і розпочалася екскурсія педагогічними стежками спадщини великого Митця. 

 В стінах коледжу, наступною зупинкою була локація із виставкою робіт здобувачів освіти та викладачів, що розміщена в холі навчального закладу. Основна частина екскурсії була проведена в музеї В.О. Сухомлинського, в якому зібрані цінні автобіографічні матеріали та видання. Завдяки історичним світлинам, розміщеним в експозиціях музею, учні мали змогу побачити. сприйняти яскраві моменти життя та педагогічного шляху В.О.Сухомлинського; познайомитися з батьками славетного Педагога, промайнути в подумках в українську хату під стріхою в с. Василівка Онуфріївського району, де народився В. Сухомлинський, відчути позитивний емоційний настрій уроків під блакитним небом та аромат осінніх яблук із саду, в якому працювали діти поряд з Сухомлинським в Павлиській школі. Діти з цікавістю ознайомилися з працями у формі казок В.Сухомлинського, зокрема «Як їжачок до зими готувався» та радо обговорювали зміст казки.






Продовженням екскурсії було відвідування музею етнографії українського народу, де учні ознайомилися з предметами побуту та вжитку українських пращурів, мали змогу доторкнутися до історії України: потримати глиняні глечики, приміряти брилі із соломи, спробувати на дотик рушники, яким більше 100 років та набрати води з криниці під наглядом лелек, як оберігу щастя України.





Такі екскурсії є в край важливі для підростаючого покоління, бо в них прослідковується сила культури України, через національні традиції та символи, як зазначав В.О. Сухомлинський: «Щоб дитина була палко зацікавлена навчанням, їй необхідне багате, різноманітне, приваблююче та інтелектуальне життя».  






 

СВІТ ОСВІТИ ТА КУЛЬТУРИ : екскурсія здобувачів освіти гімназії "Сузір'я - 19" до музеїв Олександрійського педагогічного коледжу

 В Олександрійському педагогічному фаховому коледжі імені В.О. Сухомлинського 28 жовтня здобувачі освіти 9-А класу гімназії "Сузір'...